Cuma , 31 Temmuz 2015
TV & Magazin
Anasayfa » Sağlık » Ayak Topuk Çatlakları Nasıl Önlenir?

Ayak Topuk Çatlakları Nasıl Önlenir?

topuk catlak Ayak Topuk Çatlakları Nasıl Önlenir?Daha çok kuru ciltlerin problemi olan çatlaklar, topuk ve ayak tabanında görülür. Ayakları yıkadıktan sonra kurulamamak, yalınayak gezmek, küçük terlik giymek gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar.
Her banyodan sonra ponzo taşıyla yumuşak hareketlerle ölü deriyi temizleyin. Çatlak bölgeleri, içeriğinde E vitamini ve jojoba yağı bulunan ayak kremleriyle gün boyu sık sık kremleyin. Çatlaklarınız kaybolana dek, sürekli çorap ve kapalı ayakkabı giyin.
Kışa girdiğimiz şu günlerde, çok sık karşılaştığımız topuk çatlamasını önleyici/tedavi edici formüller….
1. Gece yatarken topuklarınıza, ezilmiş bir aspirinle karıştırdığınız vazelini sürüp çorap giyebilirsiniz. Bu sorunu çözen bir yöntem ama uzun süreli kullanımda topuklarda sararmaya yol açıyor.
2. Soğuk suyun içine elma sirkesi koyup yarım saat bekletebilirsiniz.
3. Gül losyonu ile ayağınıza masaj yapmak hem topuklara hem de tırnaklara iyi geliyor.
4. Aynısafa çiçeğinden elde edilen krem, yağ ya da sarı kantoron yağı cildi yenileme özelliğinden dolayı topuklara çok iyi geliyor. Aktarlarda bulabilirsiniz.
5. Topuklarınıza zeytin yağı sürüp, masaj yaptıktan sonra, galoş giyin ve yaklaşık 2 saat bekletin. Ya da aynı işlemi gece yapıp galoşla uyuyun.
6. 1 yemek kaşığı limon, 1 yemek kaşığı gliserini karıştırıp kullanın.
7. Kakao yağı ya da acıbadem yağı da topuklara iyi gelen formüller arasında yer buluyor

 

GD Star Rating
loading...

Gelen arama sonuçları:

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top
Reklamvizit